All on 4 Dental İmplant Nedir? All on 4 İmplant Nasıl ve Neden Uygulanır? All on 4 Dental İmplantların Avantajları Nelerdir? | Radixdent
444 68 41 info@radixdent.com.tr
444 68 41
ÇEKMEKÖY WHATSAPP
+90544 868 68 41
KARTAL WHATSAPP
+90542 468 68 41
Almanya Whatsapp
+90542 468 68 45
ULUSLARARASI WHATSAPP
+90 544 948 68 41

Sizi Arayalım

Telefon

All On Four İmplant Tedavisi

All on 4 Dental İmplant Nedir? All on 4 İmplant Nasıl ve Neden Uygulanır? All on 4 Dental İmplantların Avantajları Nelerdir?

All On Four İmplant Nedir? Hangi Durumlarda All On Four Tedavisine Gerek Duyulur?

Çoğu zaman hastalar, İmplant ile All On Four İmplant arasındaki farkı merak etmektedir. All On Four üst veya alt diş setinin sadece dört implantla değiştirildiği bir İmplant tedavisidir. Bu dört İmplant üzerine sabit bir protezin yerleştirilmesi ile hastaya estetik bir gülüş ve sağlıklı bir çiğneme fonksiyonu kazandırılmak amaçlanmaktadır. All On Four İmplantlar hastanın üst veya alt çenede tüm dişlerini kaybetmesi sonucu uygulanan bir tedavi yöntemidir.

        All On Four İmplant 1 Radixdent                

All On Four İmplant Nasıl Uygulanır?

All On Four İmplant tedavisine ihtiyaç duyan hasta kliniğimize başvurduktan sonra kliniğimizde Panoramik Röntgeni ve ihtiyaç halinde Dental Tomografisi çekilir ve hasta ilk tanı ve muayene hekimi olan Oral Diagnoza yönlendirilir. Oral Diagnoz, hastaya ağız içi muayene gerçekleştirdikten sonra radyografik görüntüleme sonuçları ile hastanın ağız içi durumunu kontrol eder ve hastanın durumuna göre gerekli tedavi planlamalarını yaparak hastayı ağız diş ve çene cerrahisine yönlendirir. Çene cerrahisi gerek görüldüğü takdirde hastanın İmplant uygulanacak bölgeye Sinus lifting (Sinus yükseltme, kaldırma) operasyonu ve Kemik tozu tedavisi (kemiğin yetersiz görüldüğü ve işlevini yitirdiği durumlarda) uygular. Tüm ön tedavi süreçleri başarı ile tamamlandıktan sonra çene cerrahı İmplantları Cerrahi Guide (rehber) yardımı ile doğru yer ve doğru açıyı saptayarak başarılı bir şekilde yerleştirmektedir.

All On Four İmplant 2 Radixdent

All On Four İmplant Tedavisinin Avantajları Nelerdir?

  • Kısa sürede tam işlevli bir diş yapısı sağlar.
  • İmplant üzerine yapılacak Protetik diş tedavisi ile estetik bir gülüş sunar.
  • Katı yiyeceklerin sindirimine olanak sağlar
  • Geleneksel protezlere oranla bakımı daha pratiktir.
  • İmplant üstü sabit protezler uygulanacağından dolayı herhangi bir konfor kaybı veya protezin damağa vurması gibi bir problem yaşanmaz.
  • Bakteri kaynaklı kronik enfeksiyon ve inflamatuar hastalık olan periodontal hastalık riskinizi azaltarak daha sağlıklı bir ağız ve daha sağlıklı bir vücut oluşturmaya yardımcı olur. Periodontal hastalık, kalp krizi, felç, Alzheimer hastalığı, diyabet ve diğer kronik hastalıklarla ilişkilendirilmiştir. Diş implantları ağzınızı daha doğal bir duruma getirdiğinden, Periodontal hastalığı önlemeye yardımcı olabilirler. 

Kartal ve Çekmeköy şubelerimizde All On Four İmplant tedavi uygulaması bulunmaktadır. All On Four implant ve diğer İmplant tedavileri hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.