Görünmez Tel Tedavisi | Radixdent
444 68 41 info@radixdent.com.tr
444 68 41
ÇEKMEKÖY WHATSAPP
+90544 868 68 41
KARTAL WHATSAPP
+90542 468 68 41
Almanya Whatsapp
+90542 468 68 45

Sizi Arayalım

Telefon

Görünmez Tel Tedavisi

Görünmez Tel Tedavisi

Lingual Diş Teli (Görünmeyen diş telleri)
Lingual diş teli dişlerinizin dil tarafına takılır ve anında bir estetik çözüm sağlar. Geleneksel diş tellerinin tüm özelliklerini taşırlar ve bunlara ek olarak görünmedikleri için estetik bakımdan size rahatlık sağlarlar. Standart diş telleri gibi tedavi süreleri 18-24 ay arası olmaktadır. Tedavi başarıları da standart diş telleri gibi yüksektir.Lingual diş telleri dile temas ettikleri için 1-2 hafta hasta alışma döneminde ufak bir rahatsızlık yaşayabilir. Ancak 1-2 haftadan sonra dil uyum sağlar ve bu tip problemler ortadan kaybolur.

Lingual Diş Teli Tedavisi Tercih Nedenleri Nelerdir ?

Eğer görüntünüz sizin için çok önemliyse ve geleneksel diş tellerinin görünümünün sizi rahatsız edeceğini düşünüyorsanız lingual diş telleri sizin için çok uygundur. Mesleğiniz gereği sürekli insanların karşısında kalıyorsanız ve diş tellerinin görünmemesi sizi rahat hissettirecekse aynı şekilde lingual diş telleri sizin için en iyi çözümlerden biridir.

Uzun süredir diş teli taktırıp dişlerinizi düzeltmek istiyorsunuz ama diş tellerinin görünümünüzü etkileyeceğinden çekiniyorsunuz. Bir de dişlerinizin görünümünden biraz utandığınız için gülerken ağzınızı da kapatmaktan sıkıldınız. Bu durumda alternatiflerinizden birisi lingual diş telleridir.

Lingual Diş Teli Avantajları Nelerdir?

Görünmedikleri için estetik bakımından size rahatlık sağlarlar.Eğer spor yapıyorsanız veya enstruman çalıyorsanız lingual diş telleri sizin için çok uygundur.

Lingual Diş Teli Dezavantajları Nelerdir?

Çok küçük dişi olanlar veya aşırı ısırma problemi olan kişiler için uygun değildirler.Bazı kişiler lingual diş tellerine uyum sağlamada zorlanabilirler.Genelde dilde rahatsızlık ve yutkunma problemi sorun olabilir.