Inley ve Onley Diş Restorasyonu nedir? | Radixdent
444 68 41 info@radixdent.com.tr
444 68 41
ÇEKMEKÖY WHATSAPP
+90544 868 68 41
KARTAL WHATSAPP
+90542 468 68 41
Almanya Whatsapp
+90542 468 68 45
ULUSLARARASI WHATSAPP
+90 544 948 68 41

Sizi Arayalım

Telefon

Inley ve Onley Restorasyonlar ile Geleneksel Dolgular Arasındaki Farklar

Inley ve Onley Diş Restorasyonu nedir?

Inley ve Onley Diş Restorasyonu nedir? 

Kısmi kronlar olarak da bilinen bu restoratif diş hekimliği uygulaması, dişlerdeki madde kaybını onarmak isteyen hastalar için konservatif tedavi yöntemlerinden biridir.  İnley'ler geleneksel metal veya kompozit dolgulara alternatif olabilirken, Onley'ler dişlerde oluşan daha yoğun hasarları onarabilir.

Inley ve Onley 1

Inley ve Onley Arasındaki Fark Nedir? 

İnley'ler daha az madde kayıplarında kompozit veya amalgam dolgulara alternatif olurken, diş duvarlarında 2 veya daha fazla madde kaybı olan tedavilere alternatif uygulanabilir.

Onley'ler geniş madde kayıplarını tedavi etmek için uygulanır. İnley'lerin aksine, Onleyler ısırma yüzeyinde kullanılır. İnley gibi onley de seramik, altın veya kompozit reçinelerden tasarlanabilir, Inley ve Onley'lerde kullanılan malzemeler çiğneme kuvvetine karşı dayanıklı olarak üretilirmiş ve tasarlanmıştır.

Inley ve Onley 2

Inley, Onley ve Dolgu Arasındaki Farklar Nelerdir?

Teorik olarak her iki tedavi yöntemi de çürük veya travmatik bir durum sonrası diş yüzeyinde kaybedilen bölgenin kapatılmasıdır. Ancak Inley ve Onley dolgu gibi uygulandıktan sonra büzülme yapmamaktadır. Inley alanın şekline ve boyutuna dijital veya konvansiyonel yöntemlerle ölçü alındıktan sonra laboratuvar yardımı ile tasarlanmaktadır.

Inley ve Onley restorasyonları uygulanacak diş özel olarak tasarlanmasından dolayı özellikle komşu dişlerle kontakt noktası ve karşıt arktaki dişlerle temas noktasının tam oluşturulması sebebiyle renk ve form olarak doğal dişlere uygun olması sebebiyle hastalarda memnuniyet oluşturmakta ve çok konforlu bir restorasyon sağlamaktadır. dişinizin yapısına uyum sağlayarak olumsuz bir estetik durum oluşturmamaktadır.

Inley ve Onley restorasyonlar dolgulara nazaran daha dayanıklı ve uzun ömürlüdür. Özel yapıştırma ajanlarıyla çok kuvvetli adezyon sağladığı için de kompozit dolgulardaki düşme riski gibi olumsuzlukları ortadan kaldırmaktadır.

Kartal ve Çekmeköy merkezlerimizde Inley ve Onley Restorasyonları uygulanmaktadır. Inley ve Onley Restorasyonları hakkında daha fazla bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bizimle İletişime geçin