Laminate Porselen | Radixdent
444 68 41 info@radixdent.com.tr
444 68 41
ÇEKMEKÖY WHATSAPP
+90544 868 68 41
KARTAL WHATSAPP
+90542 468 68 41
Almanya Whatsapp
+90542 468 68 45

Sizi Arayalım

Telefon

Laminate Porselen

Laminate veneerler ön bölgedeki dişlerde estetik tedavide kullanılan hızlı ve güvenli bir tedavi şeklidir. Laminate veneerler, mine defektlerinde, diş renklenmelerinde, diestemalı, malpoze ve aşınmış dişlerde ve özellikle pulpa boyutlarının büyük olduğu genç hastalarda, full kronlara alternatif olarak, özellikle ön grup dişlerde az miktarda diş kesimi yapılarak uygulanan estetik restorasyonlardır. Laboratuvar ortamında yapılır ve kompozit veya porselen materyalinden yapılırlar. Porselen Laminate veneerler rezin siman ile dişe yapıştırılır.

Kompozit Laminate Veneerler ise ön grup dişlerin dış yüzeylerine özel yapıştırıcılarla kompozit eklenerek hekim tarafından yapılan veneerlerdir. İstenilen şekillendirmeler yapılıp bozuk diş görüntüleri daha estetik hale getirilebilmektedir.

Laminate (Yaprak) Porselen avantajları nelerdir?

Diş renklenmelerinin giderilmesine yardımcı olur.Çeşitli tipteki mine aşınmalarının kapatılmasını sağlar. Dişlerin yüzlerindeki sağlıksız ve estetik olmayan restorasyonların varlığının giderilmesini sağlar. Tutuculuk için yeterli miktarda mine dokusuna sahip erozyona uğramış dişlerin restorasyonunu sağlar. Pulpanın geniş olduğu dişlerde geri dönüşüm olmayan hasarlar oluşturmadan dişlerin kronlarla restore edilmesinin zor olduğu durumlarda dişlerin restorasyonunu sağlar. Klinik kuron boyu kısa dişlerin uzatılmasında kullanılır. Ortodonti tedavisine gerek kalmadan basit çapraşık dişlerin tedavisini sağlar.

Laminate Veneer (Yaprak Porselen) tedavi süresi nedir?

Laminate Veneerlerin kompozit veya estetik dolgular ile yapıldığı durumlarda tedavisi gün içerisinde sonuçlanabilmektedir. Ancak porselenden yapılan lamine veneerlerin laboratuvar süreçleri olması nedeniyle tedavinin tamamlanması 4-7 gün arasında değişiklik gösterebilir.

Laminate Porselen

Merkezimizdeki operasyonlarla doğal ve estetik görünen uzun ömürlü porselenlere kavuşabilirsiniz.