Sinüs Lifting Operasyonu | Radixdent
444 68 41 info@radixdent.com.tr
444 68 41
ÇEKMEKÖY WHATSAPP
+90544 868 68 41
KARTAL WHATSAPP
+90542 468 68 41
Almanya Whatsapp
+90542 468 68 45

Sizi Arayalım

Telefon

Sinüs Lifting Operasyonu

Sinüs Lifting Operasyonu

Maksiller Sinüs üst çenenin üzerinde,azı dişlerimize yakın bir bölgede yer alan anatomik boşluklara verilen isimdir. Bu boşlukların görevi ses oluşumu ve kafa ağırlığının azaltılmasını sağlamaktır. Sinüs boşluklarının aşağıya doğru sarktığı durumlarda kemik hacminde kayıplar oluşur. Bu kemik kayıpları doğal fizyolojik bir süreç olarak görülebilir ancak implant tedavisi planlanıyorsa, yeterli kemik yüksekliği sağlanamadığında sorun oluşturabilir.

Sinüs greftleme, aşağı sarkmış sinüs boşlukları doldurularak dişsiz bölgelere implant tedavisi uygulayabilmek amacıyla kullanılmaktadır.

Sinüslerin sarkması nedeniyle kemik hacminde azalma yaşayan bir hastaya implant tedavisi uygulanacaksa, tedavide öncelikle Sinüs Lifting cerrahi müdahale uygulanır. Merkezimizde Sinüs Lifting işlemi PRF desteğiyle yapılmaktadır. PRF, hem başarı oranını ciddi biçimde arttırdığı, hem de bekleme süresini kısalttığı için tercih edilmektedir.

Sinüs Lifting neden uygulanır?

Sinüslerin sarkması nedeniyle kemik hacminde azalma yaşayan bir hastaya implant tedavisi uygulanacaksa, tedavide öncelikle Sinüs Lifting cerrahi müdahale uygulanır. Bu işlem ile kemiğin içine tam olarak yerleştirilmesi gereken implantın boyu ve genişliği için yeterli hacim yaratılır. Yeterli kemik hacmi elde edildikten sonra implant uygulamasına geçilir. Sinüs lifting gerektiren implant tedavilerinde konunun uzmanları olan çene cerrahlarının tedaviyi gerçekleştirilmesi son derece önemlidir.

Sinüs lifting, lokal anestezi ve genel anestezi uygulaması ile yapılır.Yaklaşık yarım saat süren bu operasyon sonrası ağrı kesici ile geçebilecek boyutta hafif ağrılar oluşabilir. İşlemin tamamlanmasının ardından genellikle 4-5 aylık bir süre boyunca bölgede istenilen kemik dokusunun oluşması beklenir.

Sinüs Lifting Operasyonu

Merkezimizde Sinüs Lifting işlemi PRF desteğiyle yapılmaktadır.