3D Dental Tomografi ve Dijital Tarayıcı | Radixdent
444 68 41 info@radixdent.com.tr
444 68 41
ÇEKMEKÖY WHATSAPP
+90544 868 68 41
KARTAL WHATSAPP
+90542 468 68 41
Almanya Whatsapp
+90542 468 68 45

Sizi Arayalım

Telefon

Kampanyalar

3D Dental Tomografi ve Dijital Tarayıcı

Diş tedavilerinde teşhisin konulabilmesi ve tedavi sürecinin belirlenebilmesi için dental radyoloji gereklidir.Dijital sistemin kullanılması görüntü kalitesini arttırmak ve hastalarımızın aldığı radyasyon miktarını belirgin şekilde azaltmaktadır.

Diş ve ağız sağlığı için radyografi çok önemli bir yere sahiptir.Dental radyografi ile muayenede fark edilemeyen çürük, kemik kaybı ve kök kanalındaki problemler kolayca tespit edilebilmektedir. Ayrıca röntgenler ortodontik tedavi ve implant yerleştirilmesinde diş hekimlerine yardımcı olurlar.

 Panaromik röntgen nedir?

Panaromik röntgendeki x-ışınlarının verdiği radyasyon oranı diğer geleneksel x-ışınlarından çok daha azdır.Çok hızlı bir şekilde alınır.Hastalar için konforlu ve rahattır.

Panaromik röntgen, tüm dişlerin, çenelerin, dişler ve çenelerdeki bir çok problemin tek bir filmde görülmesini sağlayan röntgen filmidir. Tedavi planlamasının daha hızlı ve eksiksiz biçimde yapılmasını sağlar. Çene ve dişlerde gözle görülemeyen kist,çürük ve tümör gibi oluşumların tespiti için gereklidir.Cerrahi müdahalelerden önce hekim mutlaka görmek ister. Çünkü bu röntgen ile tedavi yapılacak alan geniş bir biçimde görülür ve operasyonun başarısı artar.

 Periapikal röntgen nedir?

Radyolojik görüntüsü alınan dişin birebir boyutuna en yakın ve detaylı görüntüsünün elde edildiği küçük film çeşitidir. Bite-Wing Filmi (Isırtma radyografisi): Özellikle komşu dişler arasında oluşan arayüz çürüklerinin teşhisinde kullanılan görüntüleme yöntemidir.

Dental Radyoloji

Son teknoloji tıbbi cihazlar ile donatılan merkezimizde hastalarımızın sağlığı için tüm detaylar düşünüldü.