Ağız, Diş ve Çene Hastalıkları ve Cerrahisi | Radixdent
444 68 41 info@radixdent.com.tr
444 68 41
ÇEKMEKÖY WHATSAPP
+90544 868 68 41
KARTAL WHATSAPP
+90542 468 68 41
Almanya Whatsapp
+90542 468 68 45
ULUSLARARASI WHATSAPP
+90 544 948 68 41

Sizi Arayalım

Telefon

Ağız, Diş ve Çene Hastalıkları ve Cerrahisi

Ağız, Diş ve Çene Hastalıkları ve Cerrahisi

Ağız diş ve çevre dokularda yer alan,hem sert hem de yumuşak dokularda gelişen kıstik, tümöral patolojilerin tedavilerinin yanı sıra diş ve çene kırıkları, çürümüş ve gömük kalmış dişlerin çıkartılması veya sürdürülmesi, protez yapımına yardımcı olmak amacıyla yapılan düzeltmeleri içeren bölümdür.

Dental implant uygulamaları, gömülü diş çekimi, komplikasyonlu diş çekimi, ağız bölgesindeki her türlü enfeksiyonların temizlenmesi, çene bölgesindeki cerrahi tedaviler, çene ve yüz bölgesinde oluşan ağrıların tedavileri, çenelerde oluşan kistik ve tümöral oluşumların cerrahi tedavileri ile bu bölüm ve bölüm hekimleri ilgilenmektedir.


20 yaş dişi ve gömülü diş çekimleri

20 yaş dişleri ağızda en son süren ve diş dizisinin en arkasında yer alan üçüncü büyük azı dişlerdir. Yirmi yaş dişleri 16-25 yaş civarında sürerler. Çenedeki yer darlığı, sürme pozisyonundaki sapma veya ilgili bölgedeki kemik yoğunluğu gibi sebeplerle 20 yaş dişleri kısmen çıkmakta veya çene kemiği içinde gömülü durumda kalmaktadır. Gömülü dişler çevre dişlerin çürümesine, çapraşıklaşmasına, kronik enfeksiyona, eklem ağrısına, çene kemiklerinde kist ve tümör oluşumuna neden olabileceğinden genellikle çekilmesi uygun görülür. Ancak düzgün çıkmış 20 yaş dişleri sorun oluşturmuyorsa çekim gerekmeyebilir.


Çene kemiği kistleri tedavi edilmediği takdirde oluşabilecek sorunlar nelerdir?
Çene kemiği kistleri tedavi edilmedikleri zaman yüz bölgesinde şişliklere,kemik erimesine, iltihap akıntılarına, yüz dokusu sertleşmelerine, dudaklarda uyuşukluklara ve çene kemiğinde kendiliğinden kırılmalara neden olabilecekleri gibi tümör oluşumuna da (iyi huylu ya da kötü huylu) neden olabilirler.

Gömülü dişlerin neden olabileceği komplikasyonlar nelerdir?

Çürük oluşumuna,kronik enfeksiyona (perikoronitis) neden olabilirler. 12 yaş dişinin zarar görmesine neden olabilirler. Kist ve tümör oluşumuna neden olabilirler. Sebebi izah edilemeyen baş-boyun bölgesi ağrılarına neden olabilirler.

Merkezimizde Ağız, Diş ve Çene Hastalıkları Cerrahisi Başarılı cerrahi operasyonlar ve İmplant tedavisi ile sağlıklı gülüşler.