Ortodonti (Tel Tedavisi) | Radixdent
444 68 41 info@radixdent.com.tr
444 68 41
ÇEKMEKÖY WHATSAPP
+90544 868 68 41
KARTAL WHATSAPP
+90542 468 68 41
Almanya Whatsapp
+90542 468 68 45

Sizi Arayalım

Telefon

Ortodonti (Tel Tedavisi)

Ortodonti (Tel Tedavisi)

Dişlerin dizilim bozukluklarını ve çenelerin birbiri ile olan ilişkilerini düzenleyen bölümdür (tel tedavisi). Diş görünümünü önemseyen, geleneksel braketlerde kendini rahat hissetmeyen, hem gülümsemesini güzelleştirmek hem de profesyonel görünümünü korumak isteyenler için lingual ortodonti (görünmez diş telleri) mükemmel bir seçenektir.

Lingual braketler her yaşta uygulanabilir, ancak lingual braketlerin kullanılabilmesi için dişlerin ve diş etinin son derece sağlıklı olması gerekir. Aynı normal braketler gibi, lingual braketler de bir-iki hafta boyunca rahatsızlık verir. İlk haftanın sonunda dil tellerin varlığına tamamen alışır.

 Tel tedavisi için en uygun yaş nedir? Yaş sınırı var mıdır?

Kesin bir yaş vermek doğru değildir. Buna ancak bir ortodontist karar verebilir. Çünkü tedavi yaşı her hasta için değişebilir. Bazı çene bozukluklarına mümkün olduğunca erken müdahale etmek gerekirken,dişsel bozukluklar içinse 10-12 yaşlar uygun olabilir. Bu nedenle periyodik muayeneler önemlidir. Kimi bozukluklarda çocuğun büyüme gelişim atağını kaçırmamak çok önemlidir. Çocuğunuz sadece bir kere büyüyecektir ve bu dönem ortodontik olarak yalnızca bir kere kullanılabilir, ikinci bir şansımız yoktur. Böylece ileride gerekebilecek cerrahi bir operasyonun önüne geçilmiş olunur.

Ortodontik tedavilerde herhangi bir yaş sınırı yoktur. Yalnızca diş hareketi ile düzeltilebilecek bozuklukların tedavisi dişleri çevreleyen dokular sağlıklı olduğu müddetçe her yaşta cerrahisiz mümkündür. Hastanın çocuk, genç ya da erişkin olmasına bağlı olarak değişen tek şey tedavinin tipidir.

 Merkezimizde Ortodonti

Estetik görünüme önem veren hastalarımız için merkezimizde görünmeyen tel ile ortodonti tedavisi yapılmaktadır.