Protetik Diş Tedavisi | Radixdent
444 68 41 info@radixdent.com.tr
444 68 41
ÇEKMEKÖY WHATSAPP
+90544 868 68 41
KARTAL WHATSAPP
+90542 468 68 41
Almanya Whatsapp
+90542 468 68 45

Sizi Arayalım

Telefon

Protetik Diş Tedavisi

Protetik Diş Tedavisi

Bozulan, eksilen; işlev, estetik, rahatlık ve sağlığı yeniden kazandırmak amacıyla, dişlerin eksilen kısımlarını veya bir ya da daha fazla eksik dişi ve ilgili eksik dokuları uygun maddelerle tamamlayan tedavidir. Hareketli protezler, tam protez, sabit protezler, köprü, kuron, inley dolgular, implant üstü protezler başlıca protetik diş tedavisi yöntemleri arasındadır.

İmplant üstü protez nedir?

İmplant üstü protezlerle kaybedilen dişlerin fonksiyon, estetik ve fonetik görevlerinin yeniden kazandırılması sağlanır. Diş implantları eksik olan dişlerin fonksiyon ve estetiğini sağlamak amacıyla çene kemiğine yerleştirilen vida şeklinde titanyumdan yapılmış doku dostu yapay köklerdir.

 

 

İnley ve Onley dolgu nedir?

Dişte aşırı madde kaybı olduğu durumlarda, madde kaybının telafisi için laboratuvarda  büyük dolgular hazırlanır. Bunlar onley ve inley dolgulardır.

Madde kaybı az ve tüberküller kaybolmamışsa inley, madde kaybı fazla ise ve bu kayıp tüberkülleri de içeriyorsa onley yapılır. Ölçü alındıktan birkaç gün sonra özel yapıştırıcılarla dişe yapıştırılır.

Sabit (Kuron) protez nedir?

Dişte yapılan bazı şekillendirme çalışmalarından sonra ölçülerden elde edilen modeller üzerinde hazırlanan yapıların, ağıza uyumlanarak, dişin üzerinde sabit olarak kalacak şekilde yapıştırılması ile oluşturulan protez çeşitleridir.

Protezde seramik malzemelerin alt yapısında genel olarak metal alaşımlar, full seramik malzemeler ve zirkonyum kullanılır.

Hareketli protez nedir?

Bir veya daha fazla diş eksikliğinin tedavisinde kullanılan,hastanın istediği zaman rahatlıkla takıp çıkarabildiği,üzerinde eksik dişlerin yer aldığı apareylerdir.

Eğer porselen kaplama yapılması gerekmiyor ise 5-6 seans sürer ama diş hekimi gerekli gördüğünde bu seans sayılarını arttırabilir. Protez takıldıktan sonra ağıza uyumlanması birkaç seansta sürebilir.

Hastanın proteze alışma süresi yaklaşık 1 aydır.

Protetik Diş Tedavisi

Gerek estetik gerek de sağlık sorunlarına yol açan eksik, bozuk dişlerinizi tedavi ederek aynı rahatlık ve sağlığı kazanmanızı sağlıyoruz.