Çene Eklem Tedavisi | Radixdent
444 68 41 info@radixdent.com.tr
444 68 41
ÇEKMEKÖY WHATSAPP
+90544 868 68 41
KARTAL WHATSAPP
+90542 468 68 41
Almanya Whatsapp
+90542 468 68 45

Sizi Arayalım

Telefon

Çene Eklem Tedavisi

Çene Eklem Tedavisi

Geceleri uykuda dişlerini gıcırdatanların en büyük problemi sabahları çene,baş,boyun ağrısı ile uyanmaları olarak biliniyor. Gün içinde ya da uykuda dişleri gıcırdatma sonucu oluşan ‘Çene Eklemi Rahatsızlığı’ ağzın kapanmasını sağlayan kaslarının bilinçsizce aşırı kasılması ile gün içerisinde çenede oluşan ağrı ile kendini gösteriyor.

Diş sıkma problemi olan, yüz bölgesinde ağrı bulunan ve ağzını açmada sorun yaşayan hastalara Bruksizm enjeksiyonunun başarılı şekilde uygulanabiliyor.Bruksizm enjeksiyonu uygulanan hastaların ağrı seviyesinde belirgin düzeyde düşüş görülüyor.Bruksizm enjeksiyonu kasların kasılmasını engelleyerek kontrolsüz kuvveti önlüyor ve dolayısı ile kaslardaki gerginliği azaltarak ilgili bölgelerdeki ağrıları da ortadan kalkmasını sağlıyor.

EKLEM RAHATSIZLIKLARI NEDEN MEYDANA GELİR ?

-Bruksizm

-Tek taraflı çiğneme alışkanlığı

-Sakız çiğneme, tırnak yeme, parmak emme gibi alışkanlıklar 

-Travmalar ve kazalar 

ÇENE EKLEMİ RAHATSIZLIKLARININ  BELİRTİLERİ NELERDİR?

-Diş sıkma ve gıcırdatma sonucu dişlerde mobilite çiğneme kaslarında hipertrofi, yanak mukozasında linea alba (hiperkeratoz doku) oluşması 

-Kulak ağrısı ve çınlaması

-Çenede kitlenme olması

-Yüzde tek veya çift taraflı şişlik 

TEMPOROMANDİBULER (ÇENE EKLEM TEDAVİSİ NASIL YAPILIR)

Tedavinin öncelikli amacı hastanın fonksiyolarını geri kazandırmaktır. Tedavi planlanmasının yapabilmesi için doğru tanı önemlidir.

Gece plağı (Splint) Kullanımı : Gece plağı ya da splint tek çene dişleri üzerine uygulanır. Eklem bölgesinin ve dişlerin belli konumda gece boyunca tutulmasını sağlar, dişlerin birbirine yaptığı travmayı önler, kasları ve eklem bölgesini rahatlatır. 

Bruksizm Tedavisi

Uzman hekimlerimizce uygulanacak olan botoks tedavisi ile ağrılarınızdan hızlı şekilde kurtulabilirsiniz.