Diş Beyazlatma | Radixdent
444 68 41 info@radixdent.com.tr
444 68 41
ÇEKMEKÖY WHATSAPP
+90544 868 68 41
KARTAL WHATSAPP
+90542 468 68 41
Almanya Whatsapp
+90542 468 68 45

Sizi Arayalım

Telefon

Diş Beyazlatma

Günümüz estetik sorunlarından biride dişlerin rengidir. Daha beyaz dişer kim istemez ki? Diş beyazlatma yaptırmak isteyen kişilerde soğuk sıcak hassasiyeti olmaması ilk şartlardandır. Dişlerdeki lekelenmeler ilaç kullanma bağlı veya doğumsal lekeler ise beyazlatma sonrası sonuç istenilen boyutta olmayabilir. Beslenmeye bağlı lekelenmeler (çay, sigara, kahve, çikolata, kırmızı içecekler vs.) diş beyazlatma ile güzel sonuçlara ulaşmaktadır. Beyazlatmanın uyguladığı ilk 3 gün renklendirici bu besinler tüketilmemelidir. Beyazlatma işlemi sanıldığı gibi dişin üst düzeyinde değil, dişin içindeki sarı katmanı (dentin) ilgilendiren bir işlemdir. Ofiste uygulanılan beyazlatma ilaçları dişin içindeki dentinin rengini açar. Dişin üst katmanı cam gibi renksizdir ve içinde ki bu katmanın rengini yansıtır. Dişi beyazlatmak için aşındırarak yapılan fırçalamalar boşunadır. Sadece yüzeysel lekeleri temizler. Beyazlatma ise dişin içindeki sarı tabakayı beyazlatır. Uygulama 15 dk.Seanslar ile aynı günde 3 defa uygulanarak bitirilir. 

6 ay ya da yılda bir defa tekrarlanması gerekmektedir. Evde uygulanan ev tipi beyazlatma ile de desteklenmektedir. Kişiye özel yapılan plak içine ilaç damlaları sıkılarak 3 ayda bir defa evde ara beyazlatmalar yapılabilir. İşlem esnasında aşırı hassasiyet olur ise işleme devam edilmez. Beyazlığın kalıcı olması için 3 yıl düzenli beyazlatma yapılması gerekmektedir.

Dişler ne kadar beyazlar?

Dişlerin beyazlama derecesi öncelikle başlangıç renklerine bağlı olarak kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Sarı tonlu dişler kolaylıkla 2-6 ton beyazlayabilirken; yeşil ya da gri tonundaki dişlerin beyazlaması daha zor olmaktadır.

Diş beyazlatmada dikkat edilmesi gereken konular?

Dişetleri ve dil, dudak gibi çevre dokular dikkatli bir şekilde korunduktan sonra beyazlatma tedavisine geçilmelidir.Kullanılan ilacın yoğunluğu ile kullanım sürelerinin doğru ayarlanması gereklidir.

Diş beyazlatma işlemi esnasında veya daha sonra hastalarda bazen hafif bir hassasiyet şikâyeti olabilir. Önemli olan uygulanan tedavinin gerektirdiği adımların eksiksiz ve doğru olarak yerine getirilmesidir.

Diş beyazlatma işlemi diş hekimleri tarafından yapıldığında zararsız ve çok etkili bir metodudur.

Merkezimizde Diş Beyazlatma
Merkezimizde yapılan diş beyazlatma operasyonu ile kısa sürede etkili sonuçlar alabilirsiniz.